Adopcja psa, jakie warunki należy spełnić?

Adopcja psa, jakie warunki należy spełnić?

adopcja psa

Jak wygląda adopcja psa

Proces adopcji psa, powinien zacząć się od odpowiedniego przemyślenia tego, czy będziemy dobrym opiekunem dla czworonoga, oraz, czy mamy odpowiednie warunki. Warto przemyśleć sobie, czy wolimy dorosłego psa, czy też szczeniaka – ten ostatni będzie wymagał ułożenia. Adoptując psa, musimy udać się do schroniska z dowodem osobistym i obrożą oraz smyczą. Wybierając psa, nie kierujmy się jedynie jego wyglądem – bardzo ważny jest wiek zwierzęcia, jego stan zdrowia oraz sposób, w jaki znalazł się w schronisku. Niektóre psy są maltretowane lub bite, przez co mogą być lękliwe. Zwróćmy uwagę na to, jak duży będzie pies gdy urośnie, szczególnie, jeśli obecnie jest słodkim szczeniakiem.
Podczas adopcji psa, ponosi się opłatę, która pokrywa w części koszt szczepień i ewentualnej sterylizacji. Opłata jest najniższa wtedy, gdy adoptujemy szczeniaka, który nie przeszedł jeszcze pełnego cyklu szczepień.
Po adopcji psa, możemy się spodziewać późniejszej wizyty wolontariuszy ze schroniska w naszym domu. Ma ona na celu ocenić, czy pies jest trzymany w dobrych warunkach.

Jakie warunki należy spełnić, by adoptować psa?

Adoptować psa może jedynie osoba dorosła, jest w stanie zagwarantować mu odpowiednie warunki. Konieczne jest zapewnienie psu ciepłego schronienia oraz wyżywienia i opieki weterynaryjnej. Pies nie może być trzymany na łańcuchu lub w klatce, a jego oddanie do schroniska, nie wchodzi w grę. Psy większości ras potrzebują dużej dawki ruchu, a także mogą czuć się źle w małym mieszkaniu.
Trzeba pamiętać także o tym, że konieczne jest zapewnienie psu opieki podczas wyjazdu na wczasy oraz zapewnienie mu leczenia, jeśli zachoruje. Ponieważ adopcja psa to poważna decyzja, większość schronisk wymaga przed nią podpisania umowy adopcyjnej, w której są spisane szczegółowe warunki opieki nad zwierzęciem.

Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Adoptowanie psa ze schroniska, to trudniejsza decyzja niż kupienie rasowego zwierzaka z hodowli. Decydując się na adopcję psa, czynimy dobro dla świata, w znacznym stopniu poprawiając warunki życia zwierzaka. Satysfakcja z pomocy nieszczęśliwemu psiakowi, to nie jedyne powody, dla których warto podjąć taką decyzję.
Wybierając psa ze schroniska, wiemy zwykle, jak duży będzie, oraz nie musimy go uczyć załatwiania się na zewnątrz – większość psów, jest tego nauczona. Przygarnięte psy, mają już ukształtowany charakter, a także są zaszczepione i zaczipowane.

JW Pet HOL-EE CUZ LARGE Furbuster Przyrząd do zbierania sierści RecoFun Doozy Rabbit S Furbuster OBCINACZ DO PAZURÓW

Royal Canin Junior Maxi

ROYAL CANIN MAXI JUNIOR
Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź!

Odwiedź sklep pupilo.pl, posiadający szeroki wybór produktów dla psów!

Zobacz więcej artykułów dla Twojego psa w pupilo.pl!

Adopcja psa, jakie warunki należy spełnić?
5 (100%) 1 vote[s]