Kategorie:

Co powinno się znajdować w klatce dla świnki morskiej?

Świnki morskie są niezwykłymi i fascynującymi zwierzętami. Są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych małych zwierząt domowych na świecie. Świnki morskie są interesujące, ponieważ są niewielkie, ale mają ogromną osobowość. Mogą być łagodne lub szalone, a nawet jeśli są spokojne, to bardzo aktywne. Świnki morskie są niezwykłe, ponieważ potrafią się świetnie bawić i uwielbiają towarzystwo innych świnek morskich.


Domek do spania, miska na pokarm oraz poidełko na wodę to podstawa. W klatce muszą się także znajdować dwa paśniki: jeden na paszę zieloną, a drugi na sianko. Świnka morska jest niewielkim ssakiem roślinożernym, który żyje w lasach deszczowych i bagnistych terenach Ameryki Południowej. Z tego powodu klatka dla świnki musi mieć odpowiednie warunki do życia i bycia szczęśliwym zwierzakiem.

Jak powinna wyglądać klatka dla dwóch świnek morskich?

Klatka powinna mieć wymiary 80x50cm, ale tak naprawdę można pokusić się o jeszcze większą klatkę. Świnki morskie to aktywne i ruchliwe zwierzątka, dlatego im więcej przestrzeni zagwarantujemy śwince, tym lepiej. Pamiętajmy także o dodatkowych elementach w klatce, takich jak: hamak, tunel, domek lub siano, które umożliwią świnkom morskim swobodne bawienie się i wypoczynek.

Jak przygotowac klatkę dla swinki?

Najpierw należy zdecydować, jakiego typu klatkę chcemy kupić. Wybór ten powinien być podyktowany wielkością świnki morskiej, gdyż od tego będzie zależało, ile przestrzeni będzie potrzebowało zwierzątko. Warto również zwrócić uwagę na to, czy klatka ma posiadać kilka poziomów – świnki morskie uwielbiają drapanie się i wspinaczkę. Jeśli już wybierzesz klatkę odpowiedniej wielkości i ilości poziomów, to możesz przejść do jej wyposażenia. Podstawowe akcesoria to: domek – musi być solidny i trwały; kuweta – świnki szybko się uczą; hamak – świnka morska lubi drzemać; budka – chodzenie po domeku to największa frajda dla świnek!; tablica lub kawałek styropianu na brudzenie się piaskiem; piasek do kupienia w zoologicznym. Teraz czas na zabawki! Ziołowe tunele, drewniane mostki, wiklinowe kule i naturalne gryzaki szybko staną się ulubionymi elementami Twojej świnki. Pamiętaj jednak o tym, aby regularnie je czyścić i dezynfekować.

Zobacz również:  Jakie pożywienie dla szczura domowego?

Czy świnki morskie lubią się wspinać?

Jak myślisz, jakie są ich ulubione aktywności? Pamiętaj, by regularnie umożliwiać śwince poruszanie się po większym obszarze. Wbrew popularnemu poglądowi, świnki doskonale skaczą i wspinają się. Nie są być może tak zręczne jak chomiki czy myszy, jednak są bardzo aktywne i żywotne.

Jak poznać czy świnka morska jest szczęśliwa?

Zerknij na nią – powinna mieć duże, rozchylone ku górze uszy i buszujące w futrze brzuszek. Jeśli zdarzy Ci się usłyszeć długie gruchanie ze strony świnki to jest to oznaka najwyższego zadowolenia. Cieszy się ona swoim życiem i czuje się kochana przez swojego opiekuna.

Jak widzą świat świnki morskie?

Spójrz na świnkę morską i zauważ, że jej oczy są umieszczone po bokach czaszki. Pole widzenia tego zwierzęcia jest stosunkowo szerokie dzięki czemu jest w stanie dostrzec ruch zarówno przed sobą, ale także lateralnie oraz z tyłu. Dzięki temu może ona skutecznie prowadzić warsztat lub inne aktywności.

Co do klatki świnki?

Jak wiecie, do podstawowych elementów wyposażenia klatki należy paśnik, miseczka i poidełko. Kurde, a tak mi się udawało nie pamiętać. Głupia ja. Ok, wracajmy to meritum. Paśnik może być zarówno drewniany, materiałowy lub w formie kuli, przy tym ostatnim należy pamiętać aby był umieszczony wysoko. Świnka morska nie powinna na niego wychodzić ponieważ może łatwo zaklinować swoje łapki.

Czy świnka morska potrzebuję domku?

Tak – świnka morska potrzebuje domku, aby uczynić swoje życie w klatce bardziej komfortowym i przytulnym. Wybierając domek dla swojej świnki morskiej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Najważniejsze jest to, aby domek był stabilny i bezpieczny – świnki mogą się czasem trzepotać i wylatywać z domków niewielkich rozmiarów. Domek powinien także dobrze izolować ciepło i być odporny na wilgoć – dlatego też materiałami, z których są one wykonane, są plastik i drewno.

Zobacz również:  Chomik syryjski - jak wygląda, co je, jaka klatka, na co uważać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *