Kategorie:

Czym usunąć zapach kociego moczu?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym można usunąć nieprzyjemny zapach kociego moczu? Wielu z nas próbowało już wszystkiego, od środków chemicznych po naturalne metody. Jeśli jesteście ciekawi, jakie są najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się kociego moczu, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł!


Luźna pasta z sody oczyszczonej jest nie tylko skutecznym domowym środkiem na usuwanie przykrego kociego zapachu, ale także pomoże uniknąć powtarzającego się problemu. Aby utrzymać obszar czysty i bezpieczny dla kota, wetrzyj plamę pastą soda oczyszczona i pozostaw na godzinę. Następnie dokładnie spłucz wodą.

Jak pozbyć się kociego moczu z kanapy?

Soda oczyszczona i ocet to skuteczna i tania metoda na usunięcie kociego moczu. Wymieszaj kilka łyżek sody z kilkoma łyżeczkami octu (konkretna ilość zależy od tego, na jak dużą powierzchnię chcesz ją użyć). Mieszankę w postaci gęstej papki nałóż na zabrudzoną powierzchnię i pozostaw na kilka minut. Po tym czasie przemyj powierzchnię octem i wypłucz wodą.

Jak usunąć mocz kota ze ściany?

Świetnym domowym środkiem na koci mocz jest roztwór wody utlenionej. Potrzebujemy wody utlenionej ok. 12% (kupimy ją w sklepach budowlano-chemicznych lub fryzjerskich), następnie ją rozcieńczamy, przelewamy do pustego i czystego pojemnika ze spryskiwaczem. Używamy go bezpośrednio na plamę, a następnie przykrywamy papierem toaletowym lub ręcznikiem papierowym i odczekujemy co najmniej 15 minut. Gdy czas minie, usuwamy resztki roztworu za pomocą gąbki i myjemy powierzchnię wodą z mydłem.

Jak usunąć zapach moczu domowym sposobem?

Najważniejsze to szybkość działania – im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Pierwszym krokiem jest osuszenie moczu i usunięcie jego nadmiaru za pomocą ręcznika papierowego lub gazikiem. Wodą utlenioną możemy polać plamę, a następnie odsunąć ją na bok i pozostawić do wyschnięcia. Pamiętajmy, by sprawdzić przedtem czy nadtlenek wodoru nie uszkodzi materiału.

Zobacz również:  Zabawki dla psa, doradzamy jak wybrać, na co zwracać uwagę!

Czy zapach kociego moczu jest szkodliwy?

Bardzo często słyszy się, że koty rzekomo produkują dużo amoniaku. Amoniak jest toksycznym gazem, który może prowadzić u ludzi do bólów głowy i nudności. Może być także groźniejszy i powodować zapalenie płuc. Należy więc chronić domowników przed wdychaniem jego aromatów.

Czym polać żeby kot nie sikał?

Właściciele czworonogów zalecają między innymi wykorzystanie olejku eukaliptusowego, olejku z mięty pieprzowej, olejku lawendowego i olejku z trawy cytrynowej. Wystarczy je w sumie tylko połączyć z wodą. Olejki można kupić w aptece lub sklepie zoologicznym a nawet w niektórych supermarketach.

Jak usunąć zapach moczu kota z kanapy forum?

Podobno należy zrobić bardzo stężony roztwór tego kwasu w gorącej wodzie i polać tym zasikane miejsce, no a później sprać wodą z jakimś detergentem. Ja, swoją zasikaną kanapę uratowałam następująco: 1. Gąbką z płynem do prania dywanów tarłam tapicerkę, potem próbowałam to gąbką z wodą zgrubsza spłukać. 2. Wycierala tkaninowym ręcznikiem (kwiatki). 3. Na koniec odkurzacz ze szczoteczka tapicerki (chyba już tak dziwnej nazwy nie ma) i gotowe!

Jakiego zapachu nie lubią koty?

Koty nie lubią zapachu cytrusów, ruty zwyczajnej, lawendy, octu i cebuli. Nie przepadają także za naftaliną, papryką, cynamonem i wonią brudnej kuwety. Koty szczególnie unikają tych intensywnych aromatów. Dlatego też warto ich trzymać z dala od kuwet kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *