/informacyjny
Nie ma potrzeby wydawać dużych pieniędzy na profesjonalny podest dla psa, jest to łatwy i tani projekt, który można zrobić samemu w domu. Wystarczy kilka materiałów, trochę czasu i trochę pracy, a Twój pies będzie miał swój własny, wygodny podest.
Jak zrobić podest dla psa?
Jak ułatwić psu wchodzenie po schodach?
Ściągnij mu smycz i pokaż, że na górze czekają na niego smakołyki. Powtarzaj to ćwiczenie, aż Twój pies nabierze pewności siebie. Kup wykładzinę antypoślizgową i przyklej ją do stopni. Zabezpiecz krawędzie stopni, by pies się nie zranił. Postaw na każdym piętrze miseczkę z wodą i karmą.
Czy wchodzenie po schodach szkodzi psu?
Wiemy, że nie jest to dobre dla kości i stawów naszych czworonożnych przyjaciół, ale czy wpływa to negatywnie na ich rozwój? Wchodzenie po schodach i schodzenie powoduje, że cały ciężar szczeniaka spoczywa tylko na przednich lub tylnych łapach. To duże obciążenie dla małego organizmu, który dopiero się rozwija. Może być szczególnie niebezpieczne dla szczeniaków ras o krępym tułowiu, takich jak piesek jamnik, ponieważ mogą one mieć problemy z oddychaniem. Jeśli masz szczeniaka, unikaj wchodzenia po schodach ze swoim pupilkiem.
Jakie schody dla psa?
Przede wszystkim, dobierając schody dla psa koniecznie weź pod uwagę ich wysokość. Oferowane są przedmioty o różnej ilości stopni – od 3 do nawet 12. Uzależnione jest to od tego, jakie problemy zdrowotne ma Twój pies oraz ile metrów musi pokonać. Niewielkie zwierzaki oczekują raczej modeli o 3-4 stopniach, podczas gdy psy średnie i duże mogą potrzebować trochę więcej (5-7). Bardzo bezpieczne są schody ze stabilnymi bokami oraz poręczami, które mapomagają się utrzymać na nich równowagę. Konstrukcja powinna być tak solidna, aby pies miał pewność, że się na niej nie połamie. Najwytrzymalsze szuflady to te wykonywane z plastiku lub druciane.
Dlaczego pies boi się wchodzic po schodach?
Przyczyn może być wiele, ale często problem tkwi w dolegliwościach zdrowotnych. Chory pies ma często problemy ze stawami i kręgosłupem, dysplazją lub innymi schorzeniami, które uniemożliwiają mu swobodne poruszanie się. Schody dla niego mogą być więc wyzwaniem niewykonalnym – szczególnie jeśli ma już problemy z chodzeniem. Należy też pamiętać, że problemy ze stawami dotykają nie tylko starszych psów. Poduszki łap są bardzo wrażliwe na uszkodzenia i urazy, dlatego też może się okazać, że pies boi się po prostu dotknąć stopnia, boi się bólu. W takim przypadku konieczna jest wizyta u weterynarza – to on rozpocznie diagnostykę i powie nam, jak postępować dalej.
Z czego zrobić podłogę w kojcu dla psa?
Najlepiej jest połączyć podłoże drewniane z betonowym. W pierwszej kolejności wykonujemy betonową podłogę, pamiętając o odprowadzaniu wody na zewnątrz. Następnie, w jednej części kojca umieszczamy przestronną budę, aby pies miał swobodny dostęp do krycia się przed warunkami atmosferycznymi. Buda powinna być wykonana z desek i odpowiednio izolowana.
Ile kosztuje buda dla psa?
Cena budy dla psa zależy od wielkości i rodzaju. Małe budy mogą kosztować od 250 do 500 zł, średnie budy 700-1500zł, a duże budy 1500-2500zł. Wybór jest szeroki i można znaleźć coś dla każdego psa i każdego portfela.
Co zrobić gdy pies nie chce zejść ze schodów?
Kolejnym krokiem może być znalezienie trochę trudniejszych, ale za to krótszych schodów, na przykład kilku stopni prowadzących do sklepu. Jeśli i po nich zwierzak chodzi bez problemu, możemy zaproponować mu zejście ze schodów prowadzących na stację metra lub wejście na kładkę przebiegającą nad ulicą.