Jaki kot do mnie pasuje? Najpopularniejsze rasy kotów domowych!

Każdy, posiadacz kotów, zadał sobie kiedyś pytanie, jakiego kota powinienem wybrać? Kot, kotu nie równy. Kocie rasy różnią się pod względem charakteru, wymagań oraz zachowania. Poniżej przedstawiamy, sześć ras kotów, wśród których, każdy może znaleźć coś dla siebie. Czy będzie to potężny Maine Coon, czy może leniwy Pers? To już zależy tylko od Was. Przedstawiamy najpopularniejsze rasy kotów domowych!


Najpopularniejsze rasy kotów domowych

1.Kot Maine Coon

maine-coon

Rasa pochodzi z Ameryki Północnej, jest to jedna z największych kocich ras. Maine Coony są energiczne, inteligentne i bardzo towarzyskie. Potrzebują bardzo dużo uwagi, bardzo źle znoszą samotność. Rasa polecana dla ludzi, którzy spędzają sporą część dnia w domu.

 

2. Kot Ragdoll

kot

Ragdoll, jest to to rasa pochodząca z Ameryki Północnej. Nazwa rasy, pochodzi od legendy, zgodnie z którą, gdy kot jest odprężony, rozluźnia mięśnie przez co staje się uległy niczym szmaciana lalka. Bardzo towarzyskie, łagodne koty. Nie wymagają dużych przestrzeni, przez co, nadadzą się dla posiadaczy małych domów.

 

3. Kot Brytyjski krótkowłosy

kot

Jak sama nazwa wskazuje, rasa wywodzi się z obszarów Wielkiej Brytanii. Posiada gęstą, krótką sieć oraz charakterystyczną uśmiechniętą mordkę. Koty te, są bardzo towarzyskie, jednak ze względu na swoje usposobienie (cenią sobie spokój), nie wymaga tyle uwagi co Maine Coon.

 

 4. Pers

kot

Jedna z najstarszych rasy kotów, należąca do najpopularniejszych kocich ras świata.  Persy, są bardzo leniwe, uwielbiają spędzać czas leżąc w jakimś zacisznym miejscu. Rasę tą, można polecić każdemu fanowi kotów.

 

5. Kot Syjamski

kot

Rasa pochodząca z dalekiego wschodu. Ich charakterystyczną cechą, są duże niebieskie oczy oraz charakterystyczne umaszczenie. Koty Syjamskie, są bardzo towarzyskie, przywiązują się do swojego właściciela, do tego stopnia, iż dłuższa rozłąka, może mieć bardzo negatywny wpływ na jego zdrowie. Rasa polecana dla ludzi, spędzających dużo czasu w domu.

 

6. Kot Egzotyczny Krótkowłosy

rasy kotów

Rasa spopularyzowana przez film familijny – Garfield. Koty Egzotyczne, są spokojne, bardzo łatwo się adaptują do nowych warunków. Świetnie nadadzą się dla ludzi, poszukujących kota do tulenia.

Najpopularniejsze produkty dla kotów.

Royal Canin Senior Ageing

JW Pet PIŁKA

Royal Canin Pure Feline Beauty

Furbuster Rękawica Pielęgnacyjna

royal-canin-senior-ageing jw-pet-pilka royal-canin-pure-feline-beauty furbuster-rekawica-pielegnacyjna
Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź!

 

Sprawdź szeroką ofertę sklepu pupilo.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór zabawek, drapaków oraz kocich karm!

Zobacz więcej artykułów dla Twojego kota w sklepie pupilo.pl!

Jaki kot do mnie pasuje? Najpopularniejsze rasy kotów domowych!
5 (100%) 5 vote[s]