Jaki pies do bloku? Jaką rasę wybrać?

Wybierając psa do bloku, powinniśmy zdecydować się na niewielkiego czworonoga, który nie będzie miał dużych potrzeb, jeśli chodzi o ruch. Taki pies musi dobrze znosić samotność (jeśli mieszkamy sami, oraz nie może szczekać ani wyć, podczas naszej nieobecności. Istnieje wiele niewielkich ras psów, które dobrze radzą sobie nawet w niewielkim mieszkaniu. Doradzamy, jaki pies do bloku, będzie dobrym wyborem!

Jaki pies do bloku

Jaki pies do bloku – jaką rasę wybrać?

Psy do bloku to przede wszystkim niewielkie rasy, od tysiącleci hodowane jako psy do towarzystwa. Bardzo dobrym towarzyszem jest buldog francuski, który nie gubi sierści i potrzebuje jedynie krótkich spacerów. Takiego psa można łatwo ułożyć, ponieważ nie wykazuje on skłonności do dominacji.

Cocker spaniel (amerykański) to pies, który uwielbia kontakt z człowiekiem, a jednocześnie nie sprawia problemów, gdy zostaje sam w domu. Psy tej rasy były pierwotnie stosowane jako psy łowne, dlatego lubią ruch i warto z nimi wychodzić na spacery. Długa sierść wymaga szczotkowania. Podobne walory ma angielski cocker spaniel.

Mopsy to niewielkie psy, które lubią przebywanie w domu, a jednocześnie, są chętne do zabawy. Chętnie towarzyszą ludziom podczas codziennych zajęć. Są to niewielkie psy, które nie sprawiają zbyt wielu problemów podczas pielęgnacji.

W blokach często trzyma się także pekińczyki. To niezależne psy, którym nie służy nadmierny wysiłek fizyczny, a zwłaszcza bieganie. Pekińczyki nie mogą być trzymane z małymi dziećmi, ze względu na dominujący charakter. Podobne wymiary i charakter mają maltańczyki.

Owczarek szkocki może być trzymany w bloku pod warunkiem, że zapewnimy mu odpowiednią dawkę codziennych spacerów. Odwdzięczą się za to niebywałą inteligencją i zdolnością do szybkiej nauki.

Jaki pies do bloku – Jakich ras unikać?

Istnieje mnóstwo ras psów, które nie mogą być trzymane w bloku. Po pierwsze, nie mogą być to psy hałaśliwe, które podczas nieobecności właściciela, będą wyć i szczekać, uprzykrzając życie sąsiadom.
Złym wyborem są także psy dużych ras, które uwielbiają bieganie, czyli wszystkie rasy pasterskie i zaprzęgowe. Bernardyn, husky, mastif, wszystkie rodzaje owczarków czy nowofunland, będą męczyć się nawet w największym mieszkaniu. Potrzebują one bardzo dużej dawki ruchu, której nie można zapewnić podczas godzinnego spaceru. Jest też mnóstwo bardzo ruchliwych psów ras średnich, które w bloku będą czuły się źle.
Jeśli mieszkamy w bloku bez windy, problematyczne staje się trzymanie jamnika. U psów tej rasy chodzenie po schodach kończy się często problemami z kręgosłupem.

Micromed Vet Silver

Synergy Labs Dental Fresh

Furbuster OBCINACZ DO PAZURÓW

Furbuster Przyrząd do zbierania sierści

JW Pet NYLON BONE

Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź pełną ofertę sklepu pupilo.pl. posiadający wszystko czego potrzebuje Twój  pies!

Zobacz więcej artykułów dla Twojego psa w sklepie pupilo.pl!

Jaki pies do bloku? Jaką rasę wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]