Legowisko dla psa – na co zwrócić uwagę, podczas wybierania

Legowisko dla psa jest bardzo dobrym wyborem, jeśli chcemy przyzwyczaić pupila do zasypiania w jednym miejscu. Legowisko jest wybierane przez osoby, których psy lubią spać w łóżku z właścicielem, ponieważ pozwala odzwyczaić pupila od tego złego nawyku.

legowisko dla psa

Jaki kolor legowiska dla psa

Kolor legowiska ma znaczenie przede wszystkim dla właściciela – psy nie odróżniają kolorów. Jeśli nasz pies ma jasną sierść, warto wybrać legowisko białe, beżowe lub żółte, a jeśli jest ona ciemna, lepszym wyborem będzie legowisko czarne lub ciemnoszare. Dobierając kolory w taki sposób, zmniejszymy widoczność nieestetycznej sierści. Oczywiście, kolor legowiska można dopasować także do wystroju naszego domu – są one produkowane w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Jak dobrać legowisko dla psa?

Najważniejszym kryterium wyboru legowiska, jest jego rozmiar. Powinno być one nieco większe od długości psa, ale nie za długie, by nadal pozostało przytulne. Popularne są legowiska w kształcie kanapy, które można łatwo rozebrać na części i następnie je wyprać. Dobrym wyborem są także tanie legowiska w kształcie walca. Psy lubią legowiska z podwyższoną tylną częścią, ponieważ dają im one poczucie bezpieczeństwa.

Jaki materiał na posłanie dla psa

Legowiska dla psów, bardzo często są szyte z materiału o nazwie Codura. Codura jest wytrzymała i wodoodporna, a jednocześnie ciepła. Podobne parametry ma także eko skóra, którą można łatwo utrzymać w czystości. Dobrym rozwiązaniem są także takie materiały, jak alcantara i suedline. Warto zwrócić uwagę na to, jakie jest wypełnienie legowiska – nie może ono ulegać szybkiemu odkształceniu i powinno zachowywać sprężystość przez długi czas. Niektóre psy mają szczególnie wrażliwą sierść i wtedy, konieczne jest wyłożenie posłania materiałem, który jest jeszcze bardziej miękki.

Jaka wielkość legowiska dla psa

Legowiska przeznaczone dla psów, powinny bez problemu pomieścić pupila i jego zabawki. Najczęstszym podziałem wielkości legowisk, jest zróżnicowanie ich na te dla psów ras małych, średnich i dużych. Wybierając legowisko dla szczeniaka, można zdecydować się na zakup małego legowiska i stopniowe jego zwiększanie, lub na przykład na zakup większego modelu i wyłożenie go dodatkowymi poduszkami lub materiałem. Jeśli nasz pies szybko rośnie, zwracaj uwagę na to, czy ma wystarczającą ilość miejsca w kojcu. W razie potrzeby, należy zmienić legowisko na większe.

Recobed Kanapa rozmiar S Granat

Guisapet Guisa Biała z poduszką w cętki

Recobed Kanapa rozmiar S Szary

Recobed Kanapa rozmiar M Bordo

Guisapet Guisa dla psa S Czarna z poduszką w cętki

Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź!

Odwiedź sklep pupilo.pl, posiadający szeroki wybór legowisk dla psów! 

Zobacz więcej legowisk dla Twojego psa w sklepie pupilo.pl!

Legowisko dla psa – na co zwrócić uwagę, podczas wybierania
5 (100%) 1 vote[s]