Maszynka do strzyżenia psów, jak wybrać, jak przechowywać!

Psy ras długowłosych, wymagają szczególnej uwagi, jeśli chodzi o pielęgnację sierści. Właściciel może ułatwić sobie te zabiegi, wybierając maszynkę do strzyżenia psów. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jaka maszynka do strzyżenia psów będzie idealna dla Twojego psa!

maszynka do strzyżenia psów

 

Jaka maszynka do strzyżenia psów?

Większość modeli dostępnych na rynku to strzyżarki elektryczne o niskim poziomie natężenia dźwięku. Dzięki cichej pracy maszynki, nie narażamy psa na stres. Taka maszynka jest podłączana do sieci elektrycznej i pozwala na idealne wymodelowanie sierści.
Profesjonalne maszynki do strzyżenia psów, oferują takie opcje, jak wymienne ostrza, kilka prędkości, które dobieramy ze względu na to, jak gęsta jest sierść psa, oraz dodatkowe akcesoria.
Wiele osób wybiera także tańsze maszynki na baterie, które służą raczej do podcinania sierści. Wybierając maszynkę na baterie, możemy ostrzyc psa poza domem, unikając problemu sierści walającej się po dywanie. Maszynki wyposażone w baterie lub akumulatory są bardzo tanie, jednak odbija się to na ich mocy i jakości.

Jak wybrać maszynkę do strzyżenia psów?

Maszynki do strzyżenia dla psów, są znacznie bardziej zróżnicowane niż te dla ludzi. Najtańsze modele, oferują zwykle jedną wysokość strzyżenia i nie mają możliwości regulacji obrotów. Jeśli pies jest wrażliwy na hałasy (a większość zwierzaków panicznie ucieka od hałasującego urządzenia), musimy wybrać maszynkę o jak najcichszym silniku, który nie powoduje wibracji. Tanie maszynki z niezbyt mocnym silnikiem, mogą być używane przede wszystkim do pielęgnacji psów z delikatnym włosiem.
Droższe maszynki dla psów, są używane przez groomerów, ponieważ oferują szereg przydatnych opcji. Dwa biegi pozwalają strzyc włosy szybciej lub wolniej, lub ściszyć pracę zbyt głośnej maszynki. Warto zwrócić uwagę na to, czy maszynka do strzyżenia psów posiada opcję regulacji wysokości cięcia. W droższych maszynkach, dopłacamy za lepszą jakość wykonania oraz trwalszy silnik. Łatwiej jest też dostać do nich części zamienne.
Jeśli zamierzamy strzyc psa o gęstej sierści, konieczna będzie inwestycja w droższą maszynkę. Gdy maszynka do strzyżenia psów ma za małą moc, zabieg trwa bardzo długo i dochodzi do wyrywania włosów, co mocno stresuje psa.

Jak ostrzyć maszynkę do strzyżenia psów?

Ostrza maszynki do strzyżenia psów, są wykonane z ogromną precyzją. Z tego powodu, jeśli dojdzie do ich stępienia, większość osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się szlifowaniem. Innym rozwiązaniem jest zakup nowych ostrzy, lub wybór ostrzy ceramicznych. Nie da się ich ponownie naostrzyć, ale są one bardzo trwałe.

Maszynki do strzyżenia psów, znajdziesz w sklepie pupilo.pl. 

Botti Maszynka do strzyżenia psów

Camry CR 2821

botti-maszynka-do-strzyzenia-psow camry-cr-2821
Sprawdź! Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu zoorele.net, posiadający szeroki wybór artykułów dla psów.

Zobacz więcej produktów dla Twojego psa w sklepie pupilo.pl!

Maszynka do strzyżenia psów, jak wybrać, jak przechowywać!
5 (100%) 1 vote[s]