Najlepsze sposoby na zwierzęce zapachy. Jakie produkty wybrać?

Mały pies w domu to prawdziwa frajda, jednak dopiero co narodzony zwierzak nie wie jeszcze, że swoje potrzeby powinien załatwiać na dworze. Z tego względu małe pieski często brudzą dom, a co za tym idzie wypełniają go nieprzyjemnym zapachem. Jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia – aby wyeliminować zapach psiego moczu z domu, warto zaopatrzyć się w specjalne maty absorbujące oraz inne produkty neutralizujące zwierzęcy zapach

Możemy cieszyć się posiadaniem pupila bez żadnych zmartwień, inwestując w odpowiednie produkty do jego pielęgnacji, ale także do dbania o czystość w jego i naszej przestrzeni. Co wybrać? Przedstawimy najbardziej popularne produkty dostępna zarówno w sklepach jak i w sieci.

Maty pochłaniające

Produkty te są w stanie pochłonąć dużą ilość płynów i są bardzo trwałe. Nadają się nie tylko dla szczeniąt, ale także dla psów chorych, starszych czy takich, które muszą pozostać w domu na dłuższy czas lub podróżują w transporterze. Maty pochłaniające wydzielają zapach trawy i specjalne feromony, które przyciągają zwierzęta. Zatrzymują w sobie przykre wonie, dzięki czemu zapach psiego moczu jest niewyczuwalny.

1. Mata absorbująca Najlepsze sposoby na zwierzęce zapachy. Jakie produkty wybrać? Sprawdź!

Neutralizatory

Skuteczne w walce z nieprzyjemnymi zapachami są także neutralizatory. To produkty, które mogą występować w różnych postaciach. Do najczęściej stosowanych należą neutralizatory w sprayu, które działają natychmiast po aplikacji. W sklepach można także zakupić neutralizatory w płynie, w żelu lub w postaci bloczka – te ostatnie wystarczy otworzyć i postawić w określonym miejscu, np. obok kuwety. Nie tylko pochłoną uciążliwe wonie, ale także same będą wytwarzać odświeżający zapach.

Należy jednak pamiętać, że niektóre neutralizatory zawierają w sobie szereg substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi czy zwierząt. Przed zakupem takiego środka warto dokładnie przeczytać etykietę produktu i przede wszystkim korzystać ze specyfiku zgodnie z zaleceniami producenta.

1.Super Benek Neutralizator zapachów

Najlepsze sposoby na zwierzęce zapachy. Jakie produkty wybrać? Sprawdź!

Generator ozonu

Ozonowanie to także jeden ze sposobów do walki ze zwierzęcymi zapachami. Ozon niszczy bowiem cząsteczki bakterii i zarodników. W wysokim stężeniu może być niebezpieczny, jednak w małych ilościach doskonale poradzi sobie z nieprzyjemnymi woniami. Obecnie na rynku dostępne są specjalne generatory ozonu, które wprowadzą do pomieszczenia gaz i pomogą skutecznie pozbyć się uciążliwych zapachów.

 

Najlepsze sposoby na zwierzęce zapachy. Jakie produkty wybrać?
3 (60%) 1 vote[s]