Najlepsze sposoby na zwierzęce zapachy. Jakie produkty wybrać?
Kategorie:

Najlepsze sposoby na zwierzęce zapachy. Jakie produkty wybrać?

Mały pies w domu to prawdziwa frajda, jednak dopiero co narodzony zwierzak nie wie jeszcze, że swoje potrzeby powinien załatwiać na dworze. Z tego względu małe pieski często brudzą dom, a co za tym idzie wypełniają go nieprzyjemnym zapachem. Jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia – aby wyeliminować zapach psiego moczu z domu, warto zaopatrzyć się w specjalne maty absorbujące oraz inne produkty neutralizujące zwierzęcy zapach.

Możemy cieszyć się posiadaniem pupila bez żadnych zmartwień, inwestując w odpowiednie produkty do jego pielęgnacji, ale także do dbania o czystość w jego i naszej przestrzeni. Co wybrać? Przedstawimy najbardziej popularne produkty dostępna zarówno w sklepach jak i w sieci.

Maty pochłaniające

Produkty te są w stanie pochłonąć dużą ilość płynów i są bardzo trwałe. Nadają się nie tylko dla szczeniąt, ale także dla psów chorych, starszych czy takich, które muszą pozostać w domu na dłuższy czas lub podróżują w transporterze. Maty pochłaniające wydzielają zapach trawy i specjalne feromony, które przyciągają zwierzęta. Zatrzymują w sobie przykre wonie, dzięki czemu zapach psiego moczu jest niewyczuwalny.

Neutralizatory

Skuteczne w walce z nieprzyjemnymi zapachami są także neutralizatory. To produkty, które mogą występować w różnych postaciach. Do najczęściej stosowanych należą neutralizatory w sprayu, które działają natychmiast po aplikacji. W sklepach można także zakupić neutralizatory w płynie, w żelu lub w postaci bloczka – te ostatnie wystarczy otworzyć i postawić w określonym miejscu, np. obok kuwety. Nie tylko pochłoną uciążliwe wonie, ale także same będą wytwarzać odświeżający zapach.

Należy jednak pamiętać, że niektóre neutralizatory zawierają w sobie szereg substancji chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi czy zwierząt. Przed zakupem takiego środka warto dokładnie przeczytać etykietę produktu i przede wszystkim korzystać ze specyfiku zgodnie z zaleceniami producenta.

Generator ozonu

Ozonowanie to także jeden ze sposobów do walki ze zwierzęcymi zapachami. Ozon niszczy bowiem cząsteczki bakterii i zarodników. W wysokim stężeniu może być niebezpieczny, jednak w małych ilościach doskonale poradzi sobie z nieprzyjemnymi woniami. Obecnie na rynku dostępne są specjalne generatory ozonu, które wprowadzą do pomieszczenia gaz i pomogą skutecznie pozbyć się uciążliwych zapachów.

Zobacz również:  Dlaczego kot ma brudne uszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *