Pies dla alergika – jakie rasy psów dla alergików?

Miłośnicy psów, także cierpią na alergie na zwierzęta. Alergia, która pojawia się u dziecka lub osoby dorosłej, nie wyklucza możliwości posiadania psa. Co prawda, nie istnieją psy które wcale nie wywołują alergii, ale stosując odpowiednie środki zaradcze oraz wybierając rasę psa, która mniej uczula od innych, można zmniejszyć nasilenie choroby. Aby cieszyć się z posiadania czworonoga w domu, nawet przy alergii, podejmijmy walkę z alergenami.  Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się m.in. dlaczego psy uczulają oraz jaki pies dla alergika będzie odpowiednim wyborem!

pies dla alergika

Pies dla alergika – jakie rasy psów dla alergików?

Co wywołuje alergie na psa?

Przyczyną alergii nie jest pies, a nieprawidłowa reakcja naszego organizmu na kontakt z czworonogiem. Na alergię częściej chorują dzieci, które wcześniej nie miały kontaktu z czworonogami i ogólnie, z alergenami. Rosnąca ilość zachorowań na alergie każe nam sądzić, że przyczyną tej dolegliwości, jest w dużym stopniu zanieczyszczenie środowiska.

Alergia na psa może nasilać się wtedy, gdy wybieramy psy długowłose, których sierść łatwo przyczepia się do różnych powierzchni. Nie są one dobrym wyborem także wtedy, gdy cierpimy na alergie na pyłki roślin lub roztocza, ponieważ w sierści gromadzi się bardzo dużo tych zanieczyszczeń.

Objawy alergii na psa są różnorodne – od wysypki, do łzawienia oczu, do napadów kaszlu i intensywnego kataru.

Pies dla alergika – jaka rasa?

Poszczególne rasy psów znacząco różnią się między sobą. Alergie wywołują białka, które można znaleźć w ślinie i sierści psa. Podstawową przyczyną dolegliwości, jest psia sierść, dlatego pies dla alergika, powinien mieć krótką sierść i lubić zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą usunąć z niej alergeny.

Najważniejsze rasy psów, które są polecane osobom z alergiami, to między innymi:

  • Psy rasy spaniel
  • Maltańczyk, z delikatnym i gładkim futrem
  • Sznaucer – ze względu na to, że rzadko gubi sierść
  • Nagi pies meksykański – brak sierści jest dużym plusem, jeśli chodzi o zmniejszanie ryzyka alergii
  • Bichon Frise – jego sierść jest bujna, ale zrzucana w niewielkich ilościach
  • Chińskie grzywacze – to niewielkie pieski, które są praktycznie bezwłose

Niewskazane będą natomiast psy, które zostawiają bardzo dużo sierści. Niezależnie od wyboru rasy psa, konieczne jest częste przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych. Regularne trymowanie sierści oraz kąpanie psa, pozwoli zmniejszyć ilość szkodliwych alergenów. Warto zwrócić uwagę także na to, że uczula nas nie tylko sierść psa, ale także jego ślina i złuszczający się naskórek. W przypadku poważnej alergii, konieczne będzie ograniczenie kontaktów z psem.

JW Pet HOL-EE CUZ LARGE

Furbuster Przyrząd do zbierania sierści

RecoFun Doozy Rabbit S

Furbuster OBCINACZ DO PAZURÓW

Royal Canin Junior Maxi

ROYAL CANIN MAXI JUNIOR
Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź!

Odwiedź sklep pupilo.pl, posiadający szeroki wybór produktów dla psów!

Zobacz więcej artykułów dla Twojego psa w sklepie pupilo.pl!

Pies dla alergika – jakie rasy psów dla alergików?
5 (100%) 1 vote[s]