Jakie pożywienie dla szczura domowego?
Kategorie:

Jakie pożywienie dla szczura domowego?

Decydując się na zakup zwierzątka jakim jest szczur domowy, powinniśmy uzupełnić naszą wiedzę o podstawowe informacje dotyczące jego karmienia i wyboru pożywienia dla szczura domowego. Dla zdrowia każdego zwierzęcia bardzo ważna jest przede wszystkim dieta, która ma duży wpływ na samopoczucie, jak i zachowanie oraz prawidłowy rozwój naszego pupila.

Szczury są gryzoniami wszystkożernymi, co znaczy, że ich dieta składać się może z pokarmów roślinnych jak i pochodzenia zwierzęcego. Jednak w większości dostępnych na rynku gotowych karmach i mieszankach dla gryzoni, podstawowym składem są ziarna zbóż.  

Takie specjalnie przygotowanie karmy, które będą podstawą żywieniową naszych zwierząt znajdziemy w sklepach zoologicznych lub internetowych sklepach z artykułami oraz pokarmem dla zwierząt i są one w stanie zapewnić wszystkie potrzebne witaminy i składniki, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gryzonia.

Z racji tego, że szczury lubią całymi dniami podjadać niewielkie porcję, zwracajmy uwagę na to, żeby ich przygotowana na jedzenie miseczka była regularnie uzupełniana. Pokarm nie powinien być wilgotny, pilnujmy nie tylko czystości w klatce, ale także dbajmy o jakość, a także stan pożywienia i wody. Regularnie uzupełniajmy poidełko!

Poniżej przegląd najczęściej wybieranych  karm i przysmaków dla szczurów domowych:

Vitapol Karma granulowanaZolux Mieszanka Nutri’Meal Megan SzczurekVitapol Smakers 3w1         Zolux CRUNCHY MEAL

Oprócz gotowych mieszanek, różnego typu kolb i przysmaków, dietę naszego szczura możemy urozmaicić w owoce i warzywa. Pamiętajmy o ich umyciu przed podaniem pupilowi, lub o ugotowaniu np. ziemniaków. Dodatkowo możemy dokarmiać zwierzaka suchym chlebem, zieleniną i od czasu do czasu białym serem lub gotowanym mięsem – jeśli nie stanowi to problemu.

Prawidłowe żywienie powinno być urozmaicone, a pokarm dla szczura świeży i czysty.

Zobacz również:  Kiedy kończy się cieczka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *