Popularne rasy psów, które z nich żyją najdłużej?
Kategorie:

Popularne rasy psów, które z nich żyją najdłużej?

Planujesz zakup lub adopcję psa, ale nie wiesz jaką rasę wybrać, żeby nowy przyjaciel dożył z Tobą sędziwego wieku? A może po prostu jesteś ciekaw, które rasy psów są najbardziej długowieczne. Jeżeli, na przynajmniej jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Przedstawiamy zestawienie 10 najdłużej żyjących psich ras.  

Rasy psów

1. Chihuahua

Długość życia 18 – 20 lat. 

Nazwa rasy pochodzi od jednego z meksykańskich stanów Chihuahua. Należą one do najmniejszych psów świata, ich waga waha się pomiędzy 2-3 kg. Często cierpią na hipoglikemie.

2. Pudel

Długość życia 16 – 20 lat. 

Rasa popularna szczególnie w Anglii. Były one wykorzystywane do poszukiwania trufli. Należą one do jednych z pierwszych ras, które zostały oficjalnie zarejestrowane przez „Kennel Club”.
Wymagają one bardzo dużej uwagi ze strony właściciela.

3. Jack Russell terier

Długość życia 16 – 20 lat. 

Rasa pochodzi z Anglii, gdzie wykorzystywano je w trakcie polowań na lisy. Pomimo niedużych wymiarów, są bardzo silne oraz wytrzymałe. Należą do bardzo energicznych psów, które uwielbiają
zabawy na zewnątrz.

4. Cockapoo

Długość życia 16 – 18 lat. 

Mieszanka pudla oraz cocker spaniela. Bardzo towarzyskie, podatne na występowanie lęku separacyjnego.

5. Lagotto Romagnolo

Długość życia 16 – 17 lat. 

Rasa pochodzi z Włoch, jego nazwa oznacza dosłownie „pies z Romanii”. Wykorzystywane były głównie do polowań oraz do poszukiwania trufli. Bardzo energiczne zwierzęta, u których nuda powoduje destrukcyjne zachowania.


6. Shih Tzu

Długość życia 15 – 20 lat. 

Rasa pochodząca z Tybetu. Nazwa rasy oznacza dosłownie pies-lew, co ciekawe wywodzi się od faktu, iż hodowcy starali się nadać im wygląd występujących w tradycyjnej sztuce wschodniej lwów. Od dawien, dawna były one najczęstszym wyborem chińskiej arystokracji, już od czasów dynastii Ming.

Zobacz również:  Koty perskie - jak dbać, żeby były zdrowe i szczęśliwe? Odpowiadamy!

7. Lhasa apso

Długość życia 15 – 20 lat. 

Rasa również pochodząca z Tybetu. Służyły one jako psy stróżujące w buddyjskich klasztorach oraz dworach ichniejszej szlachty.


8. Owczarek australijski

Długość życia 15 – 18 lat. 

Rasa pochodząca z zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Używana była przy zaganianiu bydła. Przedstawiciele tej rasy psów, są bardzo inteligentne oraz energiczne,  co sprawia, iż wymagają dużej ilości uwagi. Bardzo często padają ofiarą padaczki.


9. Boykin spaniel

Długość życia 15 – 16 lat. 

Rasa będąca oficjalną wizytówką stanu Południowa Karolina. Wyhodowane na psy myśliwskie, polujące głównie na kaczki i dzikie indyki. Bardzo energiczne psy, wymagające bardzo dużej uwagi, uwielbiające zabawy. Rasa podatna na dysplazje stawu biodrowego oraz problemy z oczami.


10. Colie/Owczarek szkocki

Długość życia 15 – 16 lat. 

Rasa wywodząca się z obszarów Wielkiej Brytanii. Wykorzystywane były do zaganiania bydła oraz owiec. Bardzo energiczne psy, uwielbiające spacery oraz regularnych ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *