Jakie środki przeciw kleszczom ? Najskuteczniejsze preparaty

Kleszcze są niezwykle niebezpieczne, gdyż są nosicielami pierwotniaków i bakterii powodujących choroby zarówno u naszych pupili jak i u nas samych. Zadaniem człowieka jest zabezpieczenie swojego czworonożnego towarzysza przed ewentualnością zarażenia się niebezpiecznymi chorobami, które przenoszą kleszcze.

To niezwykle ważny element opieki nad zwierzęciem, które samo nie poradzi sobie z tym problemem. Należy regularnie dbać o higienę naszych pupili, a także sprawdzać sierść po wybrykach na powietrzu. To jednak czasem nie jest wystarczające. Na szczęście na rynku możemy znaleźć mnóstwo preparatów zarówno zwalczających kleszcze, jak i działających odstraszająco, warto się w takie zaopatrzyć.

środki przeciw kleszczom

Co wybrać dla psa przeciwko kleszczom ? – przegląd

1.SPRAY zwalczający kleszcze

W przypadku wyboru spray’u warto zwrócić uwagę na jego skład, gdyż preparat utrzymuje się na skórze nawet do kilku tygodni. Im bardziej naturalne składniki tym lepiej dla nas i naszego pupila. Możemy wybierać między różnymi opcjami zapachowymi – od czosnkowych po goździkowe. Spray odstrasza, ale z silniejszym bardziej chemicznym składem nawet zabijają pasożyty. Podczas aplikacji należy uważać, aby spray nie dostał się do oczu zwierzęcia – może wyrządzić wiele zdrowotnych szkód. Aplikujmy spray najlepiej na świeżym powietrzu w rękawiczkach, z dala od żywności, a szczególnie strzeżmy nasze i naszego pupila drogi oddechowe.

 2.  Krople przeciw kleszczom

Stosuje się je do ochrony przed kleszczami. Najlepiej nakładać na karku zwierzęcia lub na całej długości kręgosłupa. Nie należy ich wylewać na mokrą sierść lub tuż po kąpieli, jednak często brak innych przeciwwskazań dotyczących zastosowania. Już w dwie godziny od wchłonięcia substancji można wyjść z psem na deszcz, należy jednak uważać na nadmierne przemoczenie pupila. działają Najczęściej mają cztero-tygodniowe działanie, jednak zdarzają się i takie o dwunasto-tygodniowym, które zabezpieczy psiaka na dłużej i zapewni dodatkowy komfort jego opiekunowi. Mogą mieć bardziej chemiczny, mocniejszy skład lub występować pod postacią preparatu ziołowego. Niektóre można  stosować już u szczeniaków.

Warto wiedzieć!

Krople na kleszcze należy stosować wyłącznie na zdrowej i nieuszkodzonej skórze, gdyż często są to silne środki, które mogą zaogniać rany i mieć zgubny wpływ na zdrowie sierściucha, gdy mają kontakt z raną.

3. Obroże przeciw kleszczom

Najpopularniejszym rozwiązaniem dostępnym na rynku są obroże. Jest ich ogromny wybór. Czym się więc kierować? Tak jak w przypadku poprzednich sposobów walki z kleszczami mamy do czynienia z opcją zawierającą środki owadobójcze i substancje chemiczne, a także naturalną wersją. Pierwsza z nich działa jak środek owadobójczy i jest z pewnością silniejsza, a także najlepiej używać jej, gdy już podejrzewamy, że pupil może być zakażony. Natomiast drugą opcję stosujemy jako profilaktykę przed powodowanymi przez kleszcze chorobami.

Długość działania obroży dochodzi do 32 tygodniu lub czasem nieco dłużej. Warto więc w nią zainwestować.

Przez cały rok dbajmy o zabezpieczanie zwierząt przed insektami, a także kleszczami nie tylko w perspektywie zbliżającego się lata. Nie powinno się również łączyć preparatów. Pamiętajmy, że każdy z nich to dodatkowa dawka środków chemicznych dla naszego pupila.

 

Po te środki i wiele innych produktów warto odwiedzić :

 

 SKLEP PUPILO.PL

Jakie środki przeciw kleszczom ? Najskuteczniejsze preparaty
5 (100%) 1 vote[s]