Jaką torbę do transportu wybrać dla psów i kotów ?

Transportery przydają się w wielu sytuacjach, np. gdy zwierzaka trzeba zawieźć do weterynarza lub zabrać ze sobą w podróż. Duże psy przewożone są raczej na smyczy i w kagańcu. Natomiast mniejsze czworonogi można z powodzeniem transportować w torbie, podobnie jak koty. Jaką torbę transportową wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 Czym są torby transportowe?

 Torby do przewożenia zwierząt, zwane także transporterami, są wygodnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują ze swoim zwierzakiem. Tego typu akcesoria przydają się także podczas podróży do weterynarza, szczególnie w przypadku kotów. Dostępne są różne torby – na ramię, na rower, w formie koszyczka czy nosidła. Które więc wybrać?

Jaką torbę do transportu wybrać dla psów i kotów ?

Jaką torbę do transportu wybrać? Który transporter jest najlepszy?

Wybór torby zależy przede wszystkim od wielkości zwierzęcia i potrzeb właściciela.

  • Najbardziej uniwersalne są klasyczne torby transportowe, które mają rączkę oraz pasek do noszenia na ramieniu. Przy kupnie takiej torby trzeba zwrócić uwagę na jej maksymalne obciążenie. Zbyt ciężki zwierzak zniszczy torbę, a właścicielowi będzie niewygodnie. Takie rozwiązanie polecane jest dla bardzo małych ras psów i niedużych kotów.
  • Torba transportowa na kółkach. Bardzo wygodne rozwiązanie, które może służyć także jako plecak, torba do auta czy torba na ramię – w zależności od modelu.
  • Torba transportowa na ramię wyglądająca jak zwykła torebka. Polecana dla niedużych zwierząt. Bardzo wygodna.
  • Torba transportowa na rower, polecana aktywnym właścicielom psów, którzy chcą swojego pupila zabierać ze sobą na wycieczki. Torbę, w zależności od modelu, można montować na bagażniku lub na kierownicy roweru.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru torby transportowej?

 Podczas wyboru torby najważniejsze kryteria to maksymalne obciążenie torby i jej rozmiar. W przypadku młodych kotów i bardzo małych ras psów nie ma to dużego znaczenia, jednak im większy zwierzak, tym te kryteria są ważniejsze. Kupując torbę na ramię należy pamiętać, że noszenie psa lub kota o wadze około 3kg może być na dłuższą metę dość uciążliwe. Dla nieco cięższych zwierząt można kupić torbę na kółkach. Wybierając transporter warto zwrócić uwagę na to, czy ma wyciągane dno. Dzięki takiemu rozwiązaniu o wiele łatwiej będzie utrzymać czystość. Jeśli torba nie ma wyjmowanego dna, to można dokupić taki wkład osobno. Najlepiej, aby był on nieprzemakalny i nie ślizgał się po transporterze. Najlepsze są torby wielofunkcyjne, które mają kółka i których można używać jako transportera do samochodu czy nosić jako plecak albo jak zwykłą torbę na ramię.

SPRAWDŹ TRANSPORTERY W SKLEPIE PUPILO.PL

 

Rate this post