Woda dla psa, która najzdrowsza, jaką wybrać?

Wydawać by się mogło, że nie ma różnicy, jaka woda jest podawana psu. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ delikatne rasy psów, są bardzo wrażliwe na jakość podawanej wody i w przypadku stosowania wody niskiej jakości, może ona wywoływać różne dolegliwości. Wiele psów niechętnie pije wodę niskiej jakości. Sprawdź, jaka woda dla psa ma powinna być podawana Twojemu psu, aby pozostał zdrowy i pełen sił!

Woda dla psa

Woda dla psa, jaka najlepsza, którą wybrać?

Woda dla psa z kranu

Woda z kranu ma kilka wad, które wpływają na to, że nie jest ona najlepszym wyborem, jeśli chodzi o podawanie jej dla psa. Po pierwsze, jest ona twarda, natomiast znacznie lepszym wyborem dla psa, jest woda miękka. Po drugie, woda z kranu będzie zawierała zbyt dużo związków chloru i metali ciężkich. Ludzie mogą nie wyczuwać tych związków lub przyzwyczaić się do ich smaku, jednak zmysł węchu psa jest znacznie silniejszy niż człowieka. Z tego powodu, wiele psów (ku przerażeniu właścicieli), woli się napić wody z kałuży.

Jeśli chcemy mieć pewność, że woda, którą mamy w kranie nie szkodzi naszym pupilom, konieczne będzie jej przebadanie. W niektórych rejonach Polski, woda kranowa jest bardzo niskiej jakości i zawiera związki chemiczne, które są szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Upewniwszy się, że woda z kranu nadaje się do picia, można podawać ją psu.

Woda przegotowana

Woda kranowa jest twarda i zawiera szereg substancji chemicznych. Z tego powodu, wiele osób gotuje wodę dla psa, pozbywając się w ten sposób zanieczyszczeń i strącając osady, nadające wodzie twardość. Taką wodę podaje się przede wszystkim psom delikatnym lub w czasie choroby. Weterynarze często zalecają gotowanie wody, jeśli pies cierpi na dolegliwości nerek – na przykład kamienie w układzie moczowym. Pies musi dostawać ostudzoną wodę. Niestety, ale gotowanie usuwa z wody jedynie część związków.

Woda z butelki dla psa

Woda mineralna zwykle ma dużą twardość, a składniki, które będą wspierały organizm człowieka, nie nadają się do podawania psom. Lepszym rozwiązaniem jest podawanie wody butelkowanej po przegotowaniu. Wielu właścicieli zapomina o tym, że pies nie powinien pić wody gazowanej.

W sklepach zoologicznych można znaleźć także specjalną wodę butelkowaną, o składzie dopasowanym do psich potrzeb.

Którą wodę należy podawać psom?

Zależy to od wymagań zwierzaka. Pies instynktownie wie, która woda jest dla niego najlepsza, dlatego warto sprawdzić, czy będzie pił chętniej wodę z kranu, czy też wodę przegotowaną. Woda butelkowana dla psów jest najlepszym rozwiązaniem, jednak jest droga i wymaga częstych odwiedzin w sklepie zoologicznym.

Micromed Vet Silver

Synergy Labs Dental Fresh

Furbuster OBCINACZ DO PAZURÓW

Furbuster Przyrząd do zbierania sierści

JW Pet NYLON BONE

Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź pełną ofertę sklepu pupilo.pl. posiadający wszystko czego potrzebuje Twój  pies!

Zobacz więcej niezbędnych akcesoriów dla Twojego psa w pupilo.pl!

Woda dla psa, która najzdrowsza, jaką wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]