Jak wychować psa, kiedy zacząć, na co zwrócić uwagę?

Dobrze ułożony pies, nie sprawia problemów oraz wie, co mu wolno, a co jest zabronione. O tym, jak będzie się zachowywał nasz pupil, decyduje w dużej mierze podejście właściciela. Dzięki odpowiedniemu wychowaniu psa i konsekwentnemu stawianiu mu granic, stajemy się dla zwierzęcia przywódcą. Przedstawiamy kompleksowy poradnik, dzięki któremu dowiesz się kiedy rozpocząć, na co uważać oraz jak wychować psa, aby rósł bez złych nawyków!

Jak wychować psa

Jak wychować psa, kiedy zacząć, na co zwrócić uwagę?

W jakim wieku zacząć wychowywanie psa?

Wychowywanie psa zaczyna się jak najwcześniej. Psy są zwierzętami o bardzo silnym poczuciu hierarchii i czują się bezpieczniej wtedy, gdy czują „swoje miejsce w szeregu”. Pies, który nabierze nieprawidłowych nawyków wtedy, gdy jest szczeniakiem, może potem sprawiać duże problemy. Szczenie nie powinno spać w łóżku z właścicielem, a za złe zachowanie, powinno być konsekwentnie karane reprymendą słowną.
Jeśli pies nabierze prawidłowe nawyki w młodym wieku, nie będziemy mieli problemów z jego wychowaniem, gdy będzie starszy.
Wychowywanie psa, to nie tylko karanie, ale także nagradzanie za dobre zachowanie, jak chodzenie przy nodze. Dzięki temu utrwalamy prawidłowe nawyki. Psa należy od małego uczyć załatwiania się na dworze, a w przypadku szczeniaków – na gazetę.

Jak wychować psa – Na co zwrócić uwagę, by pies nie miał złych nawyków

Każdy pies z natury jest skory do zabawy i najchętniej zajmował by miejsce właściciela na kanapie i łóżku. Jeśli nie będziemy reagowali na negatywne zachowania zwierzaka, szybko nabierze on złych nawyków. Zwracajmy uwagę na to, by pies zawsze wykonywał nasze polecenia i był za to nagradzany. Jeśli pies zachował się niezgodnie z naszym życzeniem, należy go ukarać od razu, a nie dopiero po jakimś czasie. Częstym błędem jest krzyczenie na psa, który zdemolował mieszkanie podczas nieobecności właściciela. Nie przyniesie to skutku, ponieważ pies nie wie, dlaczego został ukarany.
Wiele czynności, takich, jak gryzienie butów, jest wykonywanych przez psa z chęci zabawy. Na nie także należy reagować, tak, by pies miał jasno wyznaczone granice. Gdy pies żebrze przy stole, nie wolno częstować go jedzeniem, bo taka postawa się utrwali. Tresura psa powinna być regularna i należy ją wykonywać także podczas spacerów i zabaw. Jeśli pies jest znudzony lub zmęczony, należy przerwać trening.

Przydatne gadgety przy wychowywaniu psa

W sklepach zoologicznych, można kupić takie akcesoria jak:

  • mata do nauki załatwiania się
  • kieszonka na przekąski, potrzebne podczas tresury
  • gwizdek wydający ultradźwięki
  • kliker, który utrwala pozytywne zachowania psa
  • zabawki – nie ma lepszej nagrody za pozytywne zachowanie, od nagrody.
JW Pet HOL-EE CUZ LARGE

Furbuster Przyrząd do zbierania sierści

RecoFun Doozy Rabbit S

RecoFun Doozy Snack Ball

JW Pet NYLON BONE

Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź! Sprawdź!

Odwiedź sklep pupilo.pl, posiadający szeroki wybór produktów dla psów!

Zobacz zabawek dla Twojego psa w sklepie pupilo.pl!

 

Jak wychować psa, kiedy zacząć, na co zwrócić uwagę?
5 (100%) 1 vote[s]