Zabawki dla psa
Kategorie:

Zabawki dla psa, doradzamy jak wybrać, na co zwracać uwagę!

Witając nowego członka rodziny jakim jest pies, należy pamiętać o wyprawce dla niego. Zabawki są niezbędnym elementem z jednego, ważnego powodu: aby pies się nie nudził. Kiedy zostaje sam w domu, zamiast gryźć kapcie i inne przedmioty domowego użytku, będzie bawił się swoją zabawką.

Przynajmniej teoretycznie ma wybór. Zabawki także pozwalają rozładować psu energię, a wspólna zabawa wzmacnia więź z panem. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak wybrać zabawki dla psa!

Zabawki dla psa – na co należy zwracać uwagę

Kupując zabawkę dla psa, trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy:

1. Bezpieczeństwo psa

Zabawki powinny być kupowane w miejscach gdzie mamy pewność, co do jakości produktu. Powinno unikać się bazarów czy ulicznych sprzedawców. Bezpieczna zabawka stworzona jest z trwałego surowca, a barwniki, które zostały użyte do jej produkcji nie są toksyczne. Przy wyborze odpowiedniej zabawki należy także uważać na drobne elementy, ponieważ pies może je przez przypadek połknąć.

2. Rozmiar psa

Im większy pies, tym większej zabawki będzie potrzebował, aby móc bez problemu zatopić w niej swoje zęby. Drobne zabawki nie są polecona dla dużych psów, ponieważ mogą je łatwo połknąć. Zabawki dla dużych psów powinny być także bardziej wytrzymałe, ponieważ uścisk szczęki takiego psa jest silniejszy.

3. Rasa psa

Zabawka, aby była wykorzystywana i ciekawa dla czworonoga musi trafić w jego gusta. Niektóre rasy wolą się ciągnąć, inne wolą gryźć, jeszcze inne rozszarpywać, ganiać piłkę czy frisbee. Warto dowiedzieć się jakie zabawy preferują rasy, której jest nasz pupil. Oczywiście upodobania mogą się zmieniać wraz z wiekiem psa, więc warto próbować co jakiś czas nowości.

Zabawki dla psa – co wybrać do domu

1. Gryzaki

Idealnie nadają się dla szczeniaków, ale nie tylko. Psy uwielbiają gryźć, a te małe kiedy rosną im ząbki cały czas muszą mieć coś w pysku. Gryzaki nadają się do tego idealnie.

Zobacz również:  Papuga Ara - jak wygląda, co je, jak się nią opiekować, jaką klatkę wybrać?

2. Pluszaki

Są dwie szkoły. Jedna uważa, że psy nie powinny bawić się pluszakami, ponieważ mogą się zatruć, zrobić sobie krzywdę, natomiast druga mówi, że jeżeli pies jest bardzo spokojny to pluszak pozwala mu się odprężyć i może być jego towarzyszem np. podczas drzemki.

3. Piszczące zabawki

Zabawki te polecone są do psów, które potrzebują codziennego rozładowania energii. Godzina zabawy z taką piszczałką im na to pozwoli.

4. Zabawki z liny

Szczególnie polecone dla dużych psów, ponieważ bardzo trudno jest je zniszczyć. Idealnie nadają się do ciągnięcia wraz z panem. Psy uwielbiają się ciągnąć!

5. Inteligentne zabawki

Coraz większy wybór jest wśród zabawek edukacyjnych dla psów. Mamy do wyboru np. zabawki, gdzie pies musi znaleźć lub wyciągnąć sobie samemu smakołyk. Znajdziemy zabawki dla początkujących psów, jak i te bardziej skomplikowane.

Zabawki na zewnątrz

1. Piłki

Jest to tak zwana zabawka dla dwojga, ponieważ pies bawi się razem z właścicielem i w ten sposób budują swoją więź. Rzucamy psu piłeczkę i karzemy aportować. Dzięki tej zabawce oprócz budowania więzi, pies rozładuje swoją energię.

2. Frisbee

Kolejna zabawka dla dwojga. Rzucamy psu frisbee, a on próbuje je złapać w locie. Oprócz samego biegania, mamy tu także, rozwijanie skoczności psa.

Najpopularniejsze rodzaje

Najpopularniejsze zabawki dla psa, ostatnimi czasy, to te edukacyjne. Często potrafią one zająć naszego czworonoga na kilka godzin. Próby wyłowienia smakołyka są silniejsze niż wszystko inne. Nadal dużą popularnością cieszą się wszystkie rodzaje piłek, ringo i innych zabawek do aportowania. No i oczywiście gryzaki dla najmłodszych.

JW Pet NYLON BONEChuckit! THE WHISTLERChuckit! AMPHIBIOUS BOOMERANGRecoFun Doozy Tug TugJW Pet HOL-EE FOOTBALL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *