Kategorie:

Czym usunąć zapach kociego moczu?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym można usunąć nieprzyjemny zapach kociego moczu? Wielu z nas próbowało już wszystkiego, od środków chemicznych po naturalne metody. Jeśli jesteście ciekawi, jakie są najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się kociego moczu, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł!


Luźna pasta z sody oczyszczonej jest nie tylko skutecznym domowym środkiem na usuwanie przykrego kociego zapachu, ale także pomoże uniknąć powtarzającego się problemu. Aby utrzymać obszar czysty i bezpieczny dla kota, wetrzyj plamę pastą soda oczyszczona i pozostaw na godzinę. Następnie dokładnie spłucz wodą.

Jak pozbyć się kociego moczu z kanapy?

Soda oczyszczona i ocet to skuteczna i tania metoda na usunięcie kociego moczu. Wymieszaj kilka łyżek sody z kilkoma łyżeczkami octu (konkretna ilość zależy od tego, na jak dużą powierzchnię chcesz ją użyć). Mieszankę w postaci gęstej papki nałóż na zabrudzoną powierzchnię i pozostaw na kilka minut. Po tym czasie przemyj powierzchnię octem i wypłucz wodą.

Jak usunąć mocz kota ze ściany?

Świetnym domowym środkiem na koci mocz jest roztwór wody utlenionej. Potrzebujemy wody utlenionej ok. 12% (kupimy ją w sklepach budowlano-chemicznych lub fryzjerskich), następnie ją rozcieńczamy, przelewamy do pustego i czystego pojemnika ze spryskiwaczem. Używamy go bezpośrednio na plamę, a następnie przykrywamy papierem toaletowym lub ręcznikiem papierowym i odczekujemy co najmniej 15 minut. Gdy czas minie, usuwamy resztki roztworu za pomocą gąbki i myjemy powierzchnię wodą z mydłem.

Jak usunąć zapach moczu domowym sposobem?

Najważniejsze to szybkość działania – im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Pierwszym krokiem jest osuszenie moczu i usunięcie jego nadmiaru za pomocą ręcznika papierowego lub gazikiem. Wodą utlenioną możemy polać plamę, a następnie odsunąć ją na bok i pozostawić do wyschnięcia. Pamiętajmy, by sprawdzić przedtem czy nadtlenek wodoru nie uszkodzi materiału.

Zobacz również:  Z czego można zrobić budę dla psa?

Czy zapach kociego moczu jest szkodliwy?

Bardzo często słyszy się, że koty rzekomo produkują dużo amoniaku. Amoniak jest toksycznym gazem, który może prowadzić u ludzi do bólów głowy i nudności. Może być także groźniejszy i powodować zapalenie płuc. Należy więc chronić domowników przed wdychaniem jego aromatów.

Czym polać żeby kot nie sikał?

Właściciele czworonogów zalecają między innymi wykorzystanie olejku eukaliptusowego, olejku z mięty pieprzowej, olejku lawendowego i olejku z trawy cytrynowej. Wystarczy je w sumie tylko połączyć z wodą. Olejki można kupić w aptece lub sklepie zoologicznym a nawet w niektórych supermarketach.

Jak usunąć zapach moczu kota z kanapy forum?

Podobno należy zrobić bardzo stężony roztwór tego kwasu w gorącej wodzie i polać tym zasikane miejsce, no a później sprać wodą z jakimś detergentem. Ja, swoją zasikaną kanapę uratowałam następująco: 1. Gąbką z płynem do prania dywanów tarłam tapicerkę, potem próbowałam to gąbką z wodą zgrubsza spłukać. 2. Wycierala tkaninowym ręcznikiem (kwiatki). 3. Na koniec odkurzacz ze szczoteczka tapicerki (chyba już tak dziwnej nazwy nie ma) i gotowe!

Jakiego zapachu nie lubią koty?

Koty nie lubią zapachu cytrusów, ruty zwyczajnej, lawendy, octu i cebuli. Nie przepadają także za naftaliną, papryką, cynamonem i wonią brudnej kuwety. Koty szczególnie unikają tych intensywnych aromatów. Dlatego też warto ich trzymać z dala od kuwet kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *