Czy borykasz się z tym samym problemem, co ja? Gdzie umieścić kuwetę dla kota w taki sposób, aby była ona praktyczna, ale też atrakcyjna? Czy istnieje jakiś uniwersalny sposób na to, aby to zrobić?
Dziś przedstawię Ci moje spostrzeżenia na temat tego, gdzie umieścić kuwetę dla kota. Zapraszam do lektury!
Najlepszym miejscem jest kącik pokoju lub nisza. Im więcej wokół niej ścian, tym bardziej zrelaksowany będzie kot, ponieważ żaden „wróg” nie zaatakuje go od tyłu. Warto również pamiętać, aby kuweta była umieszczona w miejscu relaksu kota – takim jak fotel czy kanapa. Dzięki temu będzie on czuł się bezpiecznie i swobodnie.
Na czym polega kuweta samoczyszcząca?
Kuwety samoczyszczące są wyposażone w liczniki, które pokazują, ile razy kot korzystał z toalety. Szczotki zagrabiają nieczystości do dolnego pojemnika po każdym użyciu. Dzięki czujnikom termicznym kuweta samoczyszcząca jest w stanie wykryć korzystanie z niej przez czworonoga.
Z czego można zrobić kuwetę?
Najlepiej sprawdza sie płyta kanalikowa tzw. coroplast. Z jej pomocą buduje sie klatki typu C&C. Jest ona lekka i łatwa w obróbce, dlatego też nadaje się do budowy kuwet. Płyta kanalikowa posiada również dobre właściwości izolacyjne, dzięki czemu przydaje się ona do ochrony klatki przed zimnem czy hałasem.
Jak zrobić domek dla kota z drewna?
Najprostsza konstrukcja to domek w kształcie prostopadłościanu. W jednej z desek należy wyciąć otwór wejściowy – kształt zupełnie dowolny. Wszystkie deski sklejamy za pomocą kleju montażowego, dodatkowo w rogach oraz na środku każdej z nich wbijamy gwoździe dla wzmocnienia konstrukcji.
Czy kuweta dla kota może stac w pokoju?
Wbrew pozorom może, i nie jest to nic dziwnego. Wiele osób uważa, że łazienka jest miejscem, w którym kuweta powinna stać, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Kuwety dla kotów są wystarczająco higieniczne i nie ma się czym martwić. W pokoju również można ją ustawić, a nawet jeśli masz kilka kotów, istnieje kilka rSusan Bateson-Bell (2015) „Cats in the House: A Complete Guide to Keeping Your indoor Cats Healthy and Happy”, Page 95 ISBN 978-1-4654-4266-6 (ang.) Feline Environmental Needs. 2009).
Czy z kuwety śmierdzi?
Można to zrobić. Z kuwetą jest jednak jeden zasadniczy problem: już po paru tygodniach używania w jej pobliżu zaczyna unosić się bardzo nieprzyjemny zapach. Koci mocz i odchody „wsiąkają” zapachowo w jej ścianki, przez co wywabienie zapachu jest trudne. Da się to jednak zrobić – przede wszystkim poprzez regularne czyszczenie kuwety oraz stosowanie specjalnych dezodorantów do kuwet.
Jak często czyścić kuwetę kota?
Pamiętaj, że im więcej kotów tym częściej musisz czyścić. Zaleca się, aby robiło się to minimum dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych zapachów oraz zagwarantuje higieniczne warunki w domu. Pamiętaj też o odkurzeniu podłogi wokół kuwety – żwirek potrafi roznosić się po całym Domu.
Jak często wymienia się żwirek w kuwecie?
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego, jaki żwirek kupiliśmy. Zazwyczaj w sklepach można znaleźć dwa rodzaje żwirków: zbrylający i niezbrylający. Jeśli mamy świeży i dobry żwirek dla kota zbrylający, jego całkowita wymiana powinna być przynajmniej dwa razy na miesiąc. Jeśli natomiast decydujemy się na żwirek niezbrylający, to usuwamy kał każdego dnia, a całą zawartość kuwety wymieniamy raz w tygodniu.